MIESZKANIE
na
SPRZEDAŻ
869 220 PLN
13 200 PLN/m2
WARSZAWAPraga-Północ
ul. Targowa
Opis
KUPNO OD DEWELOPERA , kamienica z 1868 po rewitalizacji - termin zakończenia rewitalizacji I kwartał 2019, 0 % prowizji

Lokal 25 ( front/dziedziniec ) , Typ kuchni aneks bez okna, Ogólnodostępne miejsca parkingowe, Ekspozycja na strony świata płn.,płd.

Komórka lokatorska nr 9 - pow. 2,56 m - cena netto : 6.000 zł / m2 [ płatność dodatkowa - zakup obowiązkowy ]

Wspaniały przykład jak niemal doszczętnie zrujnowany budynek można przywrócić do czasów świetności. Powstała w dwóch etapach - pierwsze trzy kondygnacje w 1868 roku, kolejne dwie w 1910-12.

W październiku 2003 r. wszyscy mieszkańcy zostali wykwaterowani, media odłączone, a tym samym budynek stał się pustostanem do wyburzenia. W związku z projektem poprowadzenia Trasy Świętokrzyskiej i stanem technicznym kamienicy budynek zamierzano zburzyć. Wojewódzki Konserwator Zabytków w Warszawie nie zgodził się na rozbiórkę i wpisał kamienicę do rejestru zabytków
nieruchomych województwa mazowieckiego, jako element układu urbanistycznego ulicy Targowej na odcinku Plac Wileński-wiadukt kolejowy.

Proces kompleksowej rewitalizacji od fundamentów po dach,który pozwala połączyć komfort przedwojennego rozplanowania mieszkań z nowoczesnymi udogodnieniami. Pieczołowicie odtwarzana jest elewacja budynku, wnętrza, a także wszystkie elementy świadczące o kunszcie przedwojennego rzemiosła, takie jak ozdoby, sztukaterie, stolarka okien i drzwi, czy balustrady.

odrestaurowana elewacja i dekoracje sztukatorskie
kamienica wraz z oficyną - 5-piętrowa
głównie małe mieszkania dwupokojowe
na ostatniej kondygnacji kamienicy frontowej mieszkania z tarasami
nowoczesne windy o wysokim standardzie bezpieczeństwa
drzwi do lokali wykonane na podstawie oryginalnych wzorców
wysokość mieszkań w warstwach wykończenia kamienicy frontowej (piętra 1-5): 3,03 – 3,15 m; w oficynie 2,80 m

Lokalizacja

Miejsce, w którym wyraźnie widać dynamiczne zmiany zachodzące na Starej Pradze. Odnowiona Targowa znów zasługuje na miano wielkomiejskiej arterii. W pobliżu niedawno otwarto Google Campus, a artyści odkryli te rejony na długo przedtem.

Dobre skomunikowanie z resztą miasta zapew­niają przebiegające w pobliżu: druga linia Metra, liczne linie tramwajowe i autobusowe. W kilka minut można znaleźć się na Starym Mieście. Krótki spacer wystarczy, by dotrzeć do dworca kolejowego oraz centrum handlowego Warszawa Wileńska.

Teatr Powszechny, Kino Praha, Muzeum War­szawskiej Pragi, Teatr Baj to tylko przykłady instytucji kultury znajdujących się w pobliżu. Można się też wybrać na widowisko sportowe - lub innego rodzaju - na Stadionie Naro­dowym.
Szczegóły oferty

RynekPierwotny

Powierzchnia65,85 m2

Cena869 220 PLN

Cena za m213 200 PLN

Liczba pokoi3

Rok budowy2019

Piętro5

Liczba pięter5