Katowice

Józefowiec, ul. prof. Jana Mikusińskiego

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Rok budowy
2024
Liczba pięter
4
Dostępne od
2024-06-30
Status budynku
UnderConstruction
Rynek
Pierwotny
Numer oferty
1606/78/OI
Nazwa inwestycji
Kameralny modernistyczny budynek w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec
Inwestycja Katowice Józefowiec prof. Jana Mikusińskiego

Opis nieruchomości

W kameralnym budynku liczącym 4 piętra powstają jedynie 43 mieszkania. Lokale od 2 do 4 pokoi w zróżnicowanych układach. Od najmniejszych 42 m2 a największe dysponują przestrzenią nawet 106 m2.. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie dodatkowa przestrzeń w postaci balkonu lub ogródka.
66 miejsc postojowych - 20 garażowych ( hala na poziomie 0 ) i 46 naziemnych

Apartamenty na najwyższych kondygnacjach posiadać będą antresole z możliwością wyjścia na zielony dach, z którego rozciągał się będzie szeroki widok na panoramę miasta. Lokale na parterze mają ponadstandardową wysokość, to aż 380m, co oznacza więcej przestrzeni do aranżacji.

Strefa lobby z poczekalnią to duże udogodnienie, a pomieszczenie na parterze do przechowywania wózków i rowerów ucieszy rodziców małych dzieci oraz fanów jednośladów. W budynku zaprojektowana została nowoczesna hala garażowa z zastosowaniem niezależnych parkliftów. Dodatkowo na terenie inwestycji znajdzie się parking naziemny.

Inwestycja położona jest w samym sercu lokalnego ośrodka usługowego dla mieszkańców dzielnicy, a jednocześnie oddalony jest tylko 500 m od Parku Śląskiego. Okolica charakteryzuje się spokojną zabudową wielorodzinną z dużym udziałem zieleni.

Plac zabaw 40 m
Kościół 100 m
Placówka medyczna 130 m
Przystanek autobusowy 130 m
Bankomat 140 m
Restauracja 150 m
Piekarnia 160 m
Sklep z ekologiczną żywnością 200 m
Hala Sportowa Józefowska - MOSiR 200 m
XIV Liceum Ogólnokształcące 300 m
Poczta 360 m
Park Śląski 500 m
Szkoła Podstawowa nr 17. 550 m
Supermarket 550 m

STANDARD PRAC WYKOŃCZENIOWYCH W LOKALU MIESZKALNYM

I. Standard prac wykończeniowych w lokalu mieszkalnym obejmuje:
1. Ściany wykończone tynkiem gipsowym wykonywanym mechanicznie (wymagania według PN-B-10110:2005 – wersja polska), bez gładzi gipsowych i malowania; ściany działowe typu Multigips i sufity – szpachlowane (wymagania według PN-B-10110:2005 – wersja polska), bez gładzi gipsowych i malowania; w pomieszczeniach mokrych (łazienka, WC) bez tynków ścian, wykonane wyłącznie szpachlowanie sufitów (wymagania według PN-B-10110:2005
– wersja polska), bez gładzi gipsowych i malowania; tynki dylatowane w miejscach łączenia różnych materiałów podłoża.
2. Podłogi w standardzie deweloperskim przygotowane do zainstalowania posadzek z płytek ceramicznych, gresowych, paneli drewnianych, wykładzin lub innych materiałów – podłoże pod posadzki stanowi zbrojona szlichta cementowa (wymagania według PN-B-10144:1962 – wersja polska), dylatowana obwodowo, na warstwie izolacji termicznej.
3. Stolarka okienna PCV, ze szkleniem ciepłochronnym (pakiet trzyszybowy), współczynnik przenikania ciepła dla stolarki okiennej UW ≤ 0,9 W/(m2·K); okna wyposażone w nawiewniki okienne według projektu wentylacji.
4. Wewnętrzne parapety okienne – w gestii Nabywcy.
5. Drzwi wejściowe do mieszkania – gładkie, antywłamaniowe klasy RC2; ościeżnica stalowa, lakierowana; wyposażone w wizjer oraz dwa zamki (górny i dolny).
6. Drzwi wewnętrzne w lokalu – w gestii Nabywcy.
7. Wentylacja lokali – grawitacyjna, wspomagana mechanicznie; system jednokanałowy z podziałem na odrębne kanały do obsługi pionów łazienkowych, kuchennych i okapowych; nawiew za pomocą nawiewników okiennych; wywiew poprzez kratki wentylacyjne.
8. Instalacja wodna zasilana z sieci miejskiej.
9. Kanalizacja podłączona do sieci miejskiej.
10. Centralne ogrzewanie z węzła cieplnego podłączonego do sieci miejskiej.
11. Ciepła woda użytkowa z węzła cieplnego podłączonego do sieci miejskiej.
12. Podejścia instalacji wodnych i c.o. pod urządzenia rozprowadzone zgodnie z dokumentacją projektową; podejścia poziome od pionu instalacyjnego do lokalu mieszkalnego – w warstwach podłogowych; podejścia pionowe instalacji wodnych poprowadzone po wierzchu ścian (niewkuwane); podejścia pionowe instalacji c.o. wykonane podtynkowo w bruzdach ściennych bez względu na rodzaj ścian. Na antresolach (dotyczy lokali z antresolami) instalacje wodne wyprowadzone z szachtu na poziomie antresoli bez rozprowadzenia.
13. Podejścia instalacji kanalizacji sanitarnej rozprowadzone zgodnie z dokumentacja projektową; podejścia poziome od pionu instalacyjnego – częściowo w warstwach podłogowych, częściowo nad posadzką w strefie cokołowej (ze względu na konieczność zachowania spadków i średnic); podejścia pionowe pod urządzenia sanitarne rozprowadzone po wierzchu ścian (niewkuwane); zabudowa podejść pod przybory w gestii Nabywcy; powierzchnia zajęta pod wykonane przez Nabywcę zabudowy podejść do urządzeń sanitarnych jest wliczona do powierzchni użytkowej lokalu. Na antresolach (dotyczy lokali z antresolami) instalacja kanalizacji wyprowadzona z szachtu na poziomie antresoli bez rozprowadzenia.
14. Pomieszczenia sanitarne i kuchnie (aneksy kuchenne) bez wyposażenia w armaturę i urządzenia sanitarne – wyposażenie w gestii Nabywcy.
15. Grzejniki stalowe, płytowe wraz z zaworem termostatycznym; w łazience – grzejnik stalowy, drabinkowy, przystosowany do montażu grzałki elektrycznej (montaż grzałki elektrycznej – w gestii Nabywcy).
16. Liczniki zimnej i ciepłej wody oraz ciepłomierze zlokalizowane w szachtach instalacyjnych na korytarzach.
17. Lokale z przynależnymi ogródkami – wyposażone w punkt do czerpania wody opomiarowany wodomierzem lokalowym zimnej wody, wspólnym dla wszystkich lokalowych punktów odbioru wody zimnej.
18. Instalacja elektryczna zasilana z sieci kablowej miejscowego zakładu energetycznego.
19. Elektryczna rozdzielnica mieszkaniowa w kolorze białym, wykonana podtynkowo, zlokalizowana w sąsiedztwie drzwi wejściowych na wysokości 110-185 cm (oś pozioma rozdzielnicy) od poziomu posadzki.
20. Instalacja elektryczna trójfazowa; dla kuchni elektrycznej zakończona puszką przyłączeniową; balkon lub ogródek przynależny do lokalu wyposażone w oprawę oświetleniową oraz gniazdo elektryczne.
21. Wypusty oświetleniowe zakończone kostką, montaż opraw – w gestii Nabywcy.
22. Osprzęt końcowy instalacji elektrycznych – gniazda i wyłączniki standardowe.
23. Miejsce na liczniki energii elektrycznej w szafkach pomiarowych zlokalizowanych na każdej kondygnacji na korytarzach.
24. Teletechniczna rozdzielnia mieszkaniowa w kolorze białym, wykonana podtynkowo, zlokalizowana pod elektryczną rozdzielnicą mieszkaniową.
25. Budynek wyposażony w instalacje telekomunikacyjne zgodnie z rozdziałem 8a Instalacja telekomunikacyjna rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, tj. instalację: LAN, TV kablową, światłowodową FTTH oraz antenową RTV-2SAT.
26. Instalacja LAN i telewizyjna: każda z instalacji zakończona gniazdem i rozprowadzona w rurkach, w warstwach podłogowych; instalacja domofonowa zakończona aparatem wideodomofonowym.
27. Bez instalacji gazowej.
28. Schody na antresolę (dotyczy lokali z antresolami) wykonane jako tymczasowe, budowlane.
II. Standard prac wykończeniowych w lokalu mieszkalnym nie obejmuje:
1. Tynków ścian w pomieszczeniach mokrych (łazienka, WC).
2. Gładzi gipsowych oraz malowania ścian i sufitów.
3. Wewnętrznych parapetów okiennych.
4. Wykładzin i okładzin ceramicznych.
5. Paneli podłogowych, wykładzin i innych materiałów posadzkowych.
6. Stolarki drzwiowej wewnętrznej.
7. Armatury i urządzeń sanitarnych (tzw. biały montaż).
8. Kuchni elektrycznej.
9. Opraw oświetleniowych.
10. Ścianek działowych na antresolach (dotyczy lokali z antresolami).
11. Rozprowadzenia instalacji wod.-kan. na antresolach (dotyczy lokali z antresolami).

Standard prac wykończeniowych w częściach wspólnych i na terenie wokół budynku
Standard budynku mieszkalnego
I. Konstrukcja
1. Fundamenty: częściowo płyta fundamentowa – żelbetowa, monolityczna, częściowo ławy
fundamentowe,
2. Ściany nadziemia:
- klatki schodowej – żelbetowe, monolityczne, lokalnie z warstwą izolacji termicznej;
- szybu windowego – żelbetowe, monolityczne, oddylatowane od konstrukcji budynku;
- trzonu okalającego szyb windowy (w przypadku występowania) – żelbetowe, monolityczne;
- zewnętrzne – częściowo murowane z bloczków silikatowych lub pustaków betonowych, częściowo żelbetowe;
- wewnętrzne – częściowo murowane z bloczków silikatowych lub gazobetonowych lub pustaków
betonowych lub ceramicznych, częściowo żelbetowe;
- działowe – murowane z bloczków silikatowych lub gazobetonowych lub pustaków betonowych lub ceramicznych lub płyt typu Multigips;
- obudowy pionów instalacyjnych – murowane z bloczków silikatowych lub gazobetonowych lub pustaków betonowych.
3. Stropy:
- międzykondygnacyjne – żelbetowe, monolityczne lub prefabrykowane, typu filigran.
4. Schody wewnętrzne – żelbetowe monolityczne lub prefabrykowane, o konstrukcji płytowej.
II. Standard prac wykończeniowych zewnętrznych w częściach wspólnych i na terenie wokół
budynku
1. Dachy zielone z roślinnością ekstensywną, substrat, izolacja termiczna ułożona w spadkach 1-2%, izolacja przeciwwodna, przeciw korzenna membrana PVC lub papa termozgrzewalna.
2. Elewacja – bezspoinowy system ociepleń z wyprawą zewnętrzną z cienkowarstwowego tynku strukturalnego; cokół wykończony tynkiem mozaikowym.
3. Balkony: prefabrykowane lub monolityczne płyty żelbetowe, powiązane z konstrukcją stropu za pośrednictwem systemowych łączników balkonowych; wykończenie spodu i wierzchu: beton naturalny, bez izolacji i warstw wykończeniowych; spód balkonu malowany farbą elewacyjną.
4. Balustrady balkonów z profili stalowych, ocynkowanych i malowanych w kolorze RAL lub profili aluminiowych malowanych w kolorze RAL, z wypełnieniem z blachy perforowanej, malowanej w kolorze RAL.
5. Ogrodzenie występuje wyłącznie w postaci wydzielenia ogródków przynależnych do lokali jako balustrada z profili stalowych, ocynkowanych i malowanych w kolorze RAL lub profili aluminiowych malowanych w kolorze RAL z wypełnieniem z blachy perforowanej, malowanej w kolorze RAL;
wydzielenie w części wykonane jako żelbetowy mur oporowy lub ściana attykowa; ogrodzenie montowane na murkach oporowych lub ścianach attykowych lub bezpośrednio do podłoża.
6. Zewnętrzne drzwi wejściowe do budynku – izolowane profile aluminiowe (z przekładką termiczną), oszklone (szyby bezpieczne), współczynnik przenikania ciepła dla drzwi UW(max) ≤ 1,3 W/(m2·K).
7. Parapety zewnętrzne – blacha stalowa, ocynkowana i powlekana.
8. Podjazdy i podejścia do budynku wykonane z kostki betonowej na podbudowie.
9. Wjazd do garażu wykonany z kostki betonowej.
10. Wyposażenie w śmietniki, ławki, kosze – zgodnie z dokumentacją projektową; ławki i kosze jako lakierowany proszkowo stelaż metalowy lub prefabrykat betonowy z wypełnieniami z deski lub kompozytu.
11. Tereny zielone – zagospodarowane zgodnie z dokumentacją projektową.
III. Standard prac wykończeniowych wewnętrznych w częściach wspólnych
1. Ściany i sufity klatek schodowych bez tynków, elementy żelbetowe impregnowane lub malowane.
2. Ściany pozostałych części wspólnych kondygnacji nadziemnych:
- w przypadku ścian murowanych i żelbetowych, monolitycznych – wykończenie tynkiem gipsowym wykonywanym mechanicznie (wymagania według PN-B-10110:2005 - wersja polska), z gładzią gipsową i malowaniem;
- w przypadku ścian żelbetowych, prefabrykowanych – wykończenie szpachlowaniem, z gładzią gipsową i malowaniem lub wykończenie bezspoinowym system ociepleń na gładko, z malowaniem, lub okładziną dekoracyjną; sufity szpachlowane i malowane; tynki dylatowane w miejscach łączenia różnych materiałów podłoża.
3. Ściany, sufity i podłogi pomieszczeń technicznych na poziomie garażu i parteru wykończone zgodnie
z wymogami wynikającymi z przeznaczenia pomieszczenia, w szczególności w zakresie akustyki.
4. Posadzki w klatkach schodowych – beton naturalny, impregnowany lub malowany.
5. Posadzki na pozostałej powierzchni części wspólnych kondygnacji nadziemnych wykończone gresem nieszkliwionym; cokolik z płytek gres.
6. Balustrady klatek schodowych ze stali nierdzewnej (niemalowanej) lub profilowej, malowanej proszkowo z wypełnieniem z elementów stalowych, malowanych proszkowo; pochwyt – ze stali nierdzewnej (niemalowany) lub ze stali profilowej, malowanej proszkowo.
7. Szachty instalacyjne kondygnacji nadziemia zamknięte obudową metalową, lakierowaną lub obudową z płyt meblarskich.
8. Skrzynki na listy – metalowe, ze stali nierdzewnej lub stalowe, lakierowane.
9. Winda obsługująca wszystkie kondygnacje dostępne z poziomu terenu i przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych; posadzka w windzie wykończona płytką (kontynuacja posadzki korytarza części wspólnych).
10. Liczniki zimnej i ciepłej wody oraz ciepłomierze dla poszczególnych kondygnacji w szachtach instalacyjnych
na korytarzach; miejsce na liczniki energii elektrycznej w szafkach pomiarowych zlokalizowanych na każdej kondygnacji.
11. Oświetlenie w strefach wspólnych poprzez oprawy LED załączane za pomocą czujników ruchu; dodatkowo przewidziano oświetlenie awaryjne LED wyposażone w jednogodzinny moduł zasilania awaryjnego oraz oświetlenie kierunkowe – ewakuacyjne.
12. Przez części wspólne mogą przechodzić miejscowo instalacje wewnętrzne, w szczególności zmniejszające wysokość.

Mapa

Kontakt

Aleksandra Nowosielska

Aleksandra Nowosielska

Doradca klienta rynku pierwotnego

Telefon:
508 371 577
E-mail:
ola.nowosielska@homeplus.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HOMEPLUS Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest HOMEPLUS Nieruchomości z siedzibą w Radzymin (05-250) Al. Jana Pawła II 1B. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).