Łódź

Łódź-Polesie, ul. Wołowa

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Rok budowy
2025
Liczba pięter
8
Dostępne od
2025-12-30
Status budynku
UnderConstruction
Rynek
Pierwotny
Numer oferty
1646/78/OI
Inwestycja Łódź Łódź-Polesie Wołowa

Opis nieruchomości

Nowoczesna inwestycja mieszkaniowa zaprojektowana przy ul. Wołowej, gdzie historia łączy się ze współczesnością. W otoczeniu dawnych zakładów włókienniczych Polmerino i Maltex powstanie docelowo ponad 300 lokali mieszkalnych w dwóch 8-piętrowych budynkach wraz z garażami podziemnymi. Fascynująca jest zarówno przemysłowa historia tego miejsca, jak i rewitalizacja pofabrycznych terenów będących niegdyś siłą napędową łódzkiej gospodarki, a do dziś pozostających kulturową wizytówką miasta.

Oferujemy zróżnicowane metraże i kompaktowe układy mieszkań, od jednego do nawet czterech pokoi. Zarówno komfort, jak i świetna lokalizacja inwestycji w pobliżu centrów handlowo-rozrywkowych i kampusu Politechniki Łódzkiej sprawiają, że jest to dobry wybór dla studenta, seniora, jak i rodziny poszukujących swojego miejsca w Łodzi.

Najbliższy żłobek znajduje się w odległości 1 km (15 min pieszo).
W okolicy ulicy Piotrkowskiej znajduje się szereg przedszkoli, w tym najbliższy w odległości 500 metrów.
W promieniu 2 km funkcjonuje aż 5 szkół podstawowych i 5 liceów ogólnokształcących.
Sąsiedztwo inwestycji stanowi kampus Politechniki Łódzkiej, w tym centrum sportu, matematyki, medycyny, wydział mechaniczny, technologii materiałowych, informatyki czy biotechnologii. Obok znajdują się również uniwersytecka biblioteka oraz domy studenckie.
Uniwersytet Medyczny jest oddalony o 3,5 km (15 min rowerem), Uniwersytet Łódzki – 5 km (10 min autem), Akademia Sztuk Pięknych – 7,4 km (14 min autem), Szkoła Filmowa – 3,4 km (12 min rowerem).
Centrum handlowe Sukcesja znajduje się w odległości zaledwie 200 m.
500 m od inwestycji funkcjonuje natomiast Pasaż Łódzki, czyli centrum handlowe z niemal 100 sklepami i punktami handlowo-usługowymi oraz gastronomicznymi.
W okolicy nie brakuje jednak mniejszych sklepów spożywczych, niezbędnych na doraźne zakupy.
Do słynnej Manufaktury można dotrzeć w jedynie kwadrans samochodem, natomiast do Galerii Łódzkiej już w nawet 6 min.

DODATKOWE INFORMACJE
Home Management System pozwala mieszkańcom korzystać z urządzeń smart home, w tym sterować zdalnie elektrycznością, oświetleniem, ogrzewaniem czy zaworami wody za pomocą aplikacji mobilnej.
Pakiet antysmogowy, czyli nowoczesne filtry montowane w nawiewnikach okiennych uchronią wnętrze przed zanieczyszczeniami, alergenami czy owadami.
Części wspólne zostały zaprojektowane w wysokim i nowoczesnym standardzie, który obejmuje trwałe płytki gresowe o delikatnym i stonowanym designie, panele meblowe na ścianach w naturalnie złotym kolorze oraz wysokogatunkowy tynk mozaikowy. W holach wejściowych znajdą się duże lustra oraz estetyczne skrzynki pocztowe.
Klatki schodowe i korytarze zostały wyposażone także w energooszczędną oprawę liniową LED, która zmniejszy koszty utrzymania budynków.
Wszystkie mieszkania na kondygnacjach parterowych posiadają tarasy wybrukowane kostką z zielonymi ogródkami o powierzchni sięgającej nawet 129 mkw.
Mieszkania na piętrach zaś mają do dyspozycji przestronne nawet dwa balkony. Wykonywane są one z łączników termoizolacyjnych, co zapobiega utracie ciepła.
Entuzjaści niskoemisyjnych środków transportu zyskają dostęp do stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz stojaków rowerowych.
Osiedle jest umiejscowione w znakomitej lokalizacji, w pobliżu alei Politechniki, które wraz z ulicą Żeromskiego tworzą ponad 5-kilometrowy odcinek pozwalający szybko i sprawnie przemieszczać się wzdłuż łódzkiego centrum oraz łatwo skierować się choćby na drogę krajową nr 14. 600 m na zachód jest już droga krajowa nr 91 (al. Jana Pawła II).
W promieniu kilkuset metrów funkcjonuje szereg przystanków tramwajowych (linie nr 15, 16) oraz autobusowych (linie nr 55, 72, 77), które umożliwiają w dogodny sposób przemieszczać się we wszystkich kierunkach miasta.
Ulica Piotrkowska, która stanowi centralny szlak i jest najdłuższą ulicą Łodzi, znajduje się w odległości 1 km od inwestycji (15 min spacerem).
Najbliższa stacja kolejowa to Łódź Kaliska, oddalona o 1,8 km od inwestycji.
W odległości zaledwie 200 m znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja, w tym kino czy kręgielnia.
Równie blisko, bo jedynie w zasięgu 7-minutowego spaceru (500 m) jest położony jeden z największych i najpiękniejszych miejskich zieleńców w postaci parku Poniatowskiego. Park słynie m.in. z szerokich alejek spacerowych, stawu, amfiteatru, siłowni, placów zabaw, toru dla rowerów górskich czy multimedialnej fontanny filmowej.
Nieco mniejszy, choć równie czarujący, zwłaszcza wiosną, jest park Klepacza oddalony jedynie o 350 metrów od inwestycji.
Dla miłośników aktywności fizycznej kilka kroków od inwestycji działa siłownia oraz klub fitness. Nieopodal jest także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, w tym hala sportowa.
Kilkuminutowy spacer zaprowadzi mieszkańców inwestycji również do takich obiektów sportowych jak lodowisko Bombonierka czy Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej, w której jest m.in. basen, klub fitness czy centrum wspinaczkowe.
W kilka minut można dotrzeć do hali Expo Łódź, czyli nowoczesnego obiektu, w którym regularnie organizowane są zarówno krajowe, jak i międzynarodowe wydarzenia targowe i kongresy.
Najważniejsza ulica w Łodzi, czyli ulica Piotrkowska znajduje się w odległości 1 km od inwestycji (15 min spacerem). Tam znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju punktów handlowo-usługowych, gastronomicznych, rozrywkowych i kulturalnych obiektów przyciągających łodzian ze wszystkich zakątków miasta.
Atlas Arena, mogąca pomieścić kilkanaście tysięcy osób i na której odbywają się największe wydarzenia i koncerty w Łodzi, znajduje się w zasięgu 10-minutowej przejażdżki rowerem od inwestycji.
Park na Zdrowiu, czyli największy miejski zieleniec w Łodzi przepełniony atrakcjami zaczyna się tuż za halą widowiskową, to znaczy, że dojazd jest równie szybki.

Mapa

Kontakt

Ireneusz Kurzyński

Ireneusz Kurzyński

Broker deweloperski, Pośrednik - licencja zawodowa 2607

Telefon:
608 068 700
E-mail:
ireneusz.kurzynski@homeplus.pl
Skype:
irekhomeplus
Numer licencji:
2607

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HOMEPLUS Nieruchomości dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest HOMEPLUS Nieruchomości z siedzibą w Radzymin (05-250) Al. Jana Pawła II 1B. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).